O nas

NASZE PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE OPIERA SWOJE DZIAŁANIA NA TAKICH WARTOŚCIACH JAK:

Samodzielność
Motywacja wewnętrzna
Poczucie własnej wartości
Kreatywność
Wsparcie emocjonalne
Odpowiedzialność

Nie jesteśmy kolejnym przedszkolem z przeładowanym programem, gdzie dzieci mają narzucone zajęcia dodatkowe przez cały dzień. Codziennie wychodzimy na dwór. Aktywność fizyczna oraz pobyt na świeżym powietrzu są bardzo ważnym elementem życia naszych dzieci. Mają one kluczowy wpływ na ich rozwój umysłowy i emocjonalny.

Nie patrzymy na wszystkie dzieci przez jeden szablon, lecz na każde z osobna jako indywidualnego, niezależnego i wyjątkowego człowieka. Nie wskazujemy dzieciom kierunku, lecz pozwalamy im wyznaczyć własną ścieżkę i z naszym wsparciem podążać nią według własnego rytmu. Nie narzucamy, a słuchamy potrzeb. Nie nauczamy, lecz inspirujemy do uczenia się. Nie wymagamy, lecz dajemy przykład.

ZAPEWNIAMY PROFESJONALNĄ I TROSKLIWĄ OPIEKĘ WSZYSTKIM DZIECIOM.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się samodzielności oraz odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie. Nie są we wszystkim wyręczane, same nakrywają do stołu i przygotowują część posiłków od najmłodszych lat. Dla dzieci to nic trudnego, to my, dorośli, ograniczamy możliwości dzieci brakiem wiary w to, że podołają.

Nasi pedagodzy wspierają je na drodze do osiągnięcia samodzielności. Przedszkolaki uczą się same ubierać, nalewać sobie wody czy sprzątać po posiłku. Nasi nauczyciele to kreatywni pedagodzy, posiadający wysokie kwalifikacje, doświadczenie, zaangażowanie oraz pasję nauczania. Swoją pracę opierają na dialogu z rodzicami, którzy pełnią bardzo ważną rolę w codziennym życiu naszej instytucji.
W przedszkolu powoli wprowadzamy dzieci w świat liter dzięki metodzie Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Wprowadzamy także elementy Odimiennej metody czytania I. Majchrzak. Już od pierwszych dni w przedszkolu pragniemy aby dziecko zapoznało się z wyglądem swojego imienia.

Nasza placówka jest prywatnym przedszkolem integracyjnym. Dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności zapewniamy opiekę dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb (terapia psychologiczna, logopedyczna, SI, itd.) dbając jednocześnie aby w pełni brały udział w życiu przedszkolnym.

Zajęcia
Adaptacja